
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 3.988 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.752 mm |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Terminals | 8 |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 7.2 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 2.5 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 130 dB |
| Operating Supply Current | 2.75 mA |
| Input Bias Current | 2 nA |
| Output Current per Channel | 35 mA |
| Gain Bandwidth Product | 7.2 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 20 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 133.98 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 130 dB |
| Input Voltage Noise Density | 3.2 nV/sqrt Hz |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 7.2 MHz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Amplifier Type | Low Noise Amplifier |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$10.74960
Ext.Price$10.74960
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.74960 | $10.74960 |
| 10 | $10.20758 | $102.07580 |
| 25 | $9.61700 | $240.42500 |
| 50 | $9.06059 | $453.02950 |
| 100 | $8.53649 | $853.64900 |
